Kaukázusi kefir

A kefirt a Kaukázusban a tehéntej erjesztésével állítják elő. A kefir gombája a Bacilus saneaensián. Ez okozza az erjedést. A kaukázusiak a kefirt víz helyett isszák, és élelmiszerként fogyasztják. Az emberek itt 110 éves átlagéletkort élnek meg, és nem ismerik a tuberkolózist, a rákot és nincsenek emésztési zavaraik.

A megalvadt 24 órás kefir

A megalvadt 24 órás kefir

Elkészítése: A kefir gombát egy porcelán, üveg, vagy műanyag edénybe kell helyezni (de soha nem vas, vagy fémedénybe). A dió nagyságú gombára egy liter felforralt és 20 fokra lehűtött tejet kell önteni. A tejet a bőrétől meg kell tisztítani! Az edényt légmentesen le kell zárni! A tejet hagyjuk állni 18-20 Celsius fokon, sötét helyen 12, 18, 24, 30, 36, de legfeljebb 38 óráig. 48 óra után a kefir gomba szétbomlik, elromlik. Az erjesztési időtől függően lesz a kefir különböző mértékben kövér, és e szerint különböző hatása van. A kefirt kiöntés előtt jól fel kell keverni, és műanyag apró lyukú teaszűrőn átszűrni (ne fém edénybe). A szűrőben visszamaradt gombákat fel kell önteni a lehűtött forralt tejjel, ha újat akarunk készíteni. De ha nem, akkor tegyük vízbe egy üvegbe, és hűvös helyen 2-3 napig eláll. A kefirrel úgy kell bánni, mint a friss (tovább…)

Hornyphon Souverän 57 W796A

1923 Bécs, Fridrich Horny elkezdi rádiói gyártását, amik később Hornyphon néven válnak ismerté. 1924-ben megalapítja a Vindobona-Radio Gmbh.-t. A Kertel cégnél kezdik el a gyártást, majd külön válnak, és egy bolthelyiséget nyit ‘Radiohaus Horny’ néven. A boltban szerviz és laboratórium is található.

1924-ben Horny bemutatja a Bécsi Őszi kiállításon a Brown mikrofonrelais Cristavox-ot, ez egy NF- erősítővel ellátott 6V elemmel működő mikrofon.

1926-ban előállít egy műszerekből, hangszóróból, vázantennából, akku és anodelemből álló készüléket (Trio Dyne de Luxe). Majd az év végén már saját tervezésű készülékeket gyárt, Guido Andrieu mérnök tervei alapján.

1927. július 22.-étől találhatók meg rádiói a Kereskedelmi jegyzékben Hornyphon néven. Egyes amerikai és olasz készülékek bővítik még a kínálatot boltjában.

1930-ban az Őszi kiállításon bemutatja Horny a Modell Six-et, ez a rádió már 6 csővel működik, ami javítja a vételt. Ebben az évben már lemezjátszók is találhatók a kínálatban. Még ebben az évben bővíti a céget és már a tengeren túlra is exportál.

1934-ben Horny kibérli az Állami Vasúttársaság volt mozdonygyárát, ahol már az év végén 600 embert foglalkoztat, köztük 14 mérnököt és 66 technikust.

1936-ban látszik, hogy az új gyárba való nagy befektetéseket Horny egyedül nem bírja és eladja a céget a Philips-nek, de megmarad a vezetőségben.

A II. Világháború nem okozott bonyodalmakat Horny-nak. Nem hagyta, hogy a civil gyártást leállítsák, de ezek mellett gyújtószerkezeteket és rádiókat gyártott a hadseregnek.

1940-ben kifejleszt Horny egy mágneses aknakeresőt. 1944-ben két raktár és egy összeszerelő csarnok teljesen kiégnek. A háború végéig kb. 550.000 rádiót kell legyártania és eladnia.

Horny 1945-ben hal meg.

Farsang 2004

Rég volt már….

A képek megtekintéséhez kattints a képre vagy ide